Dane firmy

Marmur dolomitowy


Carrara


Miętowa 14a, 61-680 Poznań

Tel: 602 609 800

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Krótki opis firmy:

Marmur to piękny, wyjątkowy materiał wykorzystywany w budownictwie, ozdobnych dziełach sztuki i innych dziedzinach. Jego cechą charakterystyczną jest jego kręcone wzory i delikatne, subtelne tło, które można łatwo zmienić za pomocą wykończeń. Marmur składa się z wiekuistego piasku, który naturalnie krystalizuje pod wpływem wysokich temperatur i ciśnienia. 

Marmur jest dostępny w wielu odmianach, każdy z nich charakteryzuje się innym kolorem i teksturą. Najpopularniejszymi rodzajami marmuru są marmur grecki, marmur biały i marmur dolomitowy. Marmur grecki ma jasnozieloną lub białą barwę, a marmur biały jest zazwyczaj bardziej homogeniczny i subtelny. Marmur dolomitowy jest bardziej zróżnicowany w strukturze i barwie - od jaśniejszych odcieni szarości po szare lub brązowe odcienie.

Marmur jest częstym materiałem wykończeniowym, ze względu na swoje właściwości estetyczne. Jest naturalnie trwały i odporny na większość szkodników oraz pleśni. Materiał można łatwo dopasować do dowolnego stylu dekoracyjnego. Marmur jest również odporny na ogień i łatwy w utrzymaniu - nie trzeba go konserwować ani polerować.

Marmur jest doskonałym materiałem do zastosowań zewnętrznych, takich jak schody, baseny lub inne powierzchnie użytkowe. Można go także używać wewnątrz budynków, ponieważ ma przyjemne w dotyku właściwości, co czyni go idealnym do wykorzystania w kuchni i łazience.

Marmur jest również podstawowym materiałem do produkcji rzeźb, ponieważ umożliwia artystom tworzenie trójwymiarowych dzieł sztuki. Marmur dolomitowy jest często używany do wyrabiania statuetek, tabliczek i innych dekoracji.

Marmur ma długą historię i dlatego był używany przez tysiące lat do budowy pałaców, kościołów, świątyń i innych zabytków. Jego piękno trwa wiecznie i dzięki swoim właściwościom marmur staje się coraz bardziej popularnym materiałem do dekoracji budynków i ozdobnych rzeźb.

Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.


Inne firmy w pobliżu:

INSTAL-FILTER SA


Północna 1a, Kościan

MONDI sp. z o.o.


Plac Andersa 3, Poznań

Ebordi s.c.


Poznańska 3, Gądki